Kunderne siger

Jobcentret evaluerede via samtale med deltagerne kort tid efter forløbet og igen efter 3 måneder. Ikke alle kom i job men der sås en væsentlig stigning i antallet af jobsamtaler, de ledige blev indkaldt til og den positive feedback fra arbejdsgivere. Efter 3 måneder var ca. 1/3 af deltagerne gået i job, og de resterende var fortsat meget aktive og engagerede i deres jobsøgning.

Tina Christiansen, jobkonsulent, Egedal Kommune

For jobcentre

Vi løser forskellige opgaver for jobcentre herunder: Arbejdspsykologiske undersøgelser, sagssupervision for medarbejderne og kurser og forløb for ledige.

Du kan læse om de enkelte ydelser under menupunkterne.

Bliv ringet op

    Nyhedsbreve

    Erhverv
    Private
    Offentlige/private institutioner

    Psynaps på Facebook

    Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

    Så blev det eksamensdag for vores overbygningshold!
    Dagen bød på skønne rollespil med masser af kognitive metoder krydret med lidt 3. bølge KAT 😀 Vores søde kursister havde medbragt hjemmelavet kransekage, der var bobler af alle slags og stemningen var høj i "venteværelset" hvor eksaminanderne ventede på hinanden 😀

    Vi er altid stolte af at se vores kursister vælge en af de metoder, som de er mindre trænede i, når de skal rollespille til eksamen. Vi elsker at høre argumentet "Jeg vælger den af de to valgmuligheder, som jeg har mindst erfaring med, for så kan jeg lige nå at øve den en gang med jer!" Skønt når folk udfordrer sig selv og tager mest muligt med fra uddannelsen 😀

    Tillykke til Thania, Rasmus, Mette, Jane, Katrine og Birthe som var til eksamen og endnu engang tillykke til hele holdet med gennemført uddannelse - det har været en fornøjelse!!
    ... Se mereSe mindre

    Image attachment
    Image attachment
    Image attachment
    Image attachment
    Image attachment
    Load more